MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI MEVLİD KANDİLİ MESAJI

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Bizleri karanlıktan aydınlığa çıkaran Server-i kainat Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V ‘nin dünyayı şereflendirdiği bu mukaddes geceye kavuşturan Rabbimize sonsuz hamdolsun

Güzel ahlakın tamamlayıcısı olarak bizlere gönderilen  Hatem-ül Enbiya Efendimiz S.A.V ‘nin  hayatını, hadislerini, merhametini, adaletini kendimize rehber edinerek, yaşantımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştirebiliriz. Cenab-ı Hakk Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V’i  “Ey Peygamber; Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı, Allah’ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik” şeklinde tanıtıyor. Böyle bir Peygamberin ümmeti olan bizler  onun tebliğ ettiği vahyi, miras bıraktığı ilim, hikmet, ahlak ve Kur’anî hükümleri tüm yaşantımıza yaymalıyız.Bizlere ümmet-i Muhammed olma bahtiyarlığını lütfeden Rabbimize hamd ü senalar olsun. Yüce Mevla bu kutsal gecede birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam Aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid  Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin İslam coğrafyasında zulüm altında yaşantısını sürdürmeye çalışan Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyoruz.

Bu haber 223 defa okunmuştur.

Fatih Mehmet KÖSE
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Siyasi ve Hukuki Isler
Teskilat Isleri
Seçim Isleri
Tanitim ve Medya
Sosyal Politikalar
Yerel Yönetimler
Ekonomi Isleri
Sivil Toplum ve Halkla Iliskiler
Mali ve Idari Isler
Ilçe Sekreteri


Atatürk Cad. Eski Bld.Bsk.Binasi Kat:1 Rize | Gsm:0542 415 95 53 | Tel: 0464 213 00 18 | Faks: 0464 214 60 10
Rize Haberleri Tasarım:NetworkAjans